VFW3979 Cross of Malta VFW Auxilary Military Order of Cooties - Honor Degree Military Order of Cooties - Auxiliary

Veteran Perpetual Memorial:

Daryl McKinney
hair extension pliers sally's wholesale virgin hair distributors hair clips natural hair brush brown hair extensions with highlights hair clips best drugstore shampoo for dry hair janeiro hair closure lace wigs uk where to buy hair extensions in leicester blonde curly wig with bangs hair extensions

2009 State Golf Tournament

Meet the winners

.

SENIOR DIVISION FIRST FLIGHT

1st Place

James Hammann [Brooklyn Park - Post 3915]


The 2009 Winners list

Here is the list of winners that I have for the 2009 State Golf Tournament held at the Black Bear Golf Course in Carlton, MN on July 31, August 1, 2, 2009. Congratulations to all who participated and helped to make this an awesome event. We look forward to seeing you next year. I will post pictures of the winners as soon as I can.

PLACE NAME CITY POST SCORE
  SENIOR DIVISION FIRST FLIGHT    
1 Mike Thomas Coon Rapids 9625 181
2 Jim Hamman Brooklyn Park 3915 182
3 Harry McCuskey Cloquet 3979 192
4 Steve Steurer Minneapolis 246 198
         
  SENIOR DIVISION SECOND FLIGHT    
1 Gene Lavan Cloquet 3979 218
2 John Koffski Coon Rapids 9625 229
         
  CHAMPIONSHIP FLIGHT    
1 Dapper Danielson Cloquet 3979 116
2 Matt Mess Jr Detroit Lakes 1676 125
3 Larry Benzinger Coon Rapids 9625 126
4 David Pherson Mankato 950 126
5 Mike Hirschey Minneapolis 246 126
         
  COMMANDERS FLIGHT    
1 Wayne May Menahga 6206 166
2 Thomas Johnson Minneapolis 246 172
3 Robert Peterson - - 172
4 Jack M Pickler Coon Rapids 9625 177
5 Chuck Peterson - - 178
6 Dennis Ferch Owatanna 3723 179
7 Chuck Smith Cloquet 3979 179
8 Elmer Jurgens Minneapolis 246 180
         
  REGULAR FIRST FLIGHT    
1 Joe Serpico North Branch 6316 176
2 Keith Anderson Mankato 950 188
3 Jay Baarstad Menahga 6206 188
4 David Ahlstrom Mankato 950 189
5 Tim Diver Cloquet 3979 190
6 Gary Nelson Golden Valley 7051 192
7 Mike Van Cloquet 3979 194
8 Kevin Beichler Duluth 137 200
         
  REGULAR SECOND FLIGHT    
1 Dave Burgett Cloquet 3979 188
2 Randy Baud Mankato 950 189
3 Tom Westberg Fridley 363 194
4 John F. Udlinek Minneapolis 246 195
5 Justin Morton Coon Rapids 9625 199
6 Jerry Sypnieski Richfield 5555 199
7 Richard B. Polesky Owatonna 3723 207
8 Rick Koehler Mankato 950 208
         
  REGULAR THIRD FLIGHT    
1 Rob Devries Spring Lake Park 6587 182
2 Dan Farnham Coon Rapids 9625 189
3 Rich Dumancas Duluth 137 192
4 Don Nix Elk River 5518 198
5 Mark Hepokoski Menahga 6206 199
6 Jerry Brletich Coon Rapids 9625 204
7 Steven Ehlenbach Coon Rapids 9625 219
8 Mike Latocki Minneapolis 246 NC
         
  REGULAR FOURTH FLIGHT    
1 Mark Westberg Fridley 363 189
2 Todd Kaus Minneapolis 246 198
3 Steve Obeidzinski Cloquet 3979 199
4 David Oberle Mankato 950 203
5 Jerry Hetzer Coon Rapids 9625 210
6 Robert Faucett Coon Rapids 9625 211
7 Joe Moreno Minneapolis 246 215
8 Ken Shepersky Menahga 6206 215
         
  REGULAR FIFTH FLIGHT    
1 Timothy Cogswell Fridley 363 188
2 Bruce A. Kath Minneapolis 246 194
3 Al Finstad Hopkins 425 199
4 Roger Lindberg Fridley 363 203
5 Larry Tong - - 205
6 Bob Overkamp Coon Rapids 9625 206
7 Larry Rundle Fridley 363 215
8 Pat Bohmer Minneapolis 246 219
         
  REGULAR SIXTH FLIGHT    
1 Chuck Chonde Fridley 363 200
2 Bill Peters Minneapolis 246 207
3 James Spenger Mankato 950 213
4 Duane Brownie Cloquet 3979 218
5 David Bokusky Minneapolis 246 222
6 Steve Peterson Brooklyn Park 3915 223
7 Robert Timmerman Mankato 950 226
8 Jim Basett Cloquet 3979 228
         
  REGULAR SEVENTH FLIGHT    
1 Dean Oseby Saint Paul 5725 215
2 Harry Robinson Cannon Falls 4452 219
3 James Leach Coon Rapids 9625 222
4 Richard Neid Minneapolis 246 223
5 Michael Simmons Fridley 363 224
6 Kyle Morton Coon Rapids 9625 230
7 Tom Geisler Coon Rapids 9625 230
8 Ed Eibon Minneapolis 246 233
         
  REGULAR EIGHTH FLIGHT    
1 Louie Hubbell Cloquet 3979 225
2 Randolph E Koski Coon Rapids 9625 228
3 Mike Meyer Minneapolis 246 229
4 Bob Ness Minneapolis 246 232
5 Harold Warmbold Menahga 6206 235
6 David Rumble Coon Rapids 9625 237
7 Loren E Papesh Princeton 806 242
8 Darrel Lindgren Cook 1757 255
         
  REGULAR NINTH FLIGHT    
1 Michael D King Coon Rapids 9625 226
2 Jerry Lind Spring Lake Park 6587 227
3 Vernon G Shereck Coon Rapids 9625 228
4 Charles A Hawkings Sr Coon Rapids 9625 238
5 James Rumble Coon Rapids 9625 248
6 Jim Bartlet Coon Rapids 9625 252
7 Dave Mathson Coon Rapids 9625 253
8 Albert Mitchell Lake Elmo 5725 262
         
 

TEAM CHAMPIONS

     
1 Hebert-Kennedy Cloquet 3979  
         
 

MEDALLIST

     
  Dapper Danielson Cloquet 3979 75